Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď počasí: Čekají nás přeháňky, rána budou mrazivá

Počasí na víkend: Čekají nás přeháňky, rána budou mrazivá
Zdroj: Pixabay
počasí

Na velké výlety to o víkendu nebude. Zatímco v sobotu bude počasí pod vlivem výběžku vyššího tlaku vzduchu, v neděli nás ovlivní slábnoucí studená fronta, která přinese přibývání oblačnosti, místy déšť a na vrcholky hor sněžení. Bližší informace pro vás připravila meteoroložka Dagmar Honsová.

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, v jižní polovině území zpočátku až skoro jasno a ojediněle mlhy. Na horách v Čechách místy déšť nebo přeháňky, nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové, jinde srážky jen ojediněle. Večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, v jižní polovině území ojediněle až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na západě kolem 6 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout.

Sobota

V sobotu bude zpočátku dne zataženo nízkou oblačností a mlhavo, místy polojasno. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C, při vyjasnění na -3 °C. Odpolední teploty vystoupí při slunečné obloze na 6 až 10 °C, při mlze bude chladněji. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.

Neděle

V neděli bude zpočátku dne zataženo nízkou oblačností a mlhavo, místy polojasno. Během odpoledne bude od severozápadu docházet k přibývání oblačnosti a právě na severu a západě území se místy odpoledne vyskytnou přeháňky nebo déšť. Na vrcholcích hor se bude jednat o srážky sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C. Odpolední teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Foukat bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h.

Související články

Další články