Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Víkendová předpověď počasí: Bude jako v prádelně, přijdou tropy, doprovodí je bouřky

Usnout v horku je těžké, ale my víme jak na to.
Zdroj: pixabay
+ Další 4 fotografie
počasí
Druhý víkend v červnu bude sice teplý a někde i zalitý sluncem, avšak meterologové stále varují před silnými bouřkami. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra uvedla, že by se lidé měli připravit na tzv. dusné dny. Venku bude evidentně stejné vlhko, jako je běžně v prádelnách.

O víkendu se můžete těšit na teploty, které dosáhnou až k třiceti stupňům. Od pátku totiž začne do Česka proudit teplý a vlhký vzduch od východu, který v odpoledních maximech přinese tropické teploty. "Naši pocitovou teplotu bude zvyšovat vlhkost vzduchu a skloňovat budeme tzv. dusné dny," uvedla Honsová. "Budeme se cítit jako v prádelně," dodala.

Odpolední hodiny mohou přinést četné bouřky, které budou doprovázet přívalové deště o intenzitě až 50 mm během tří hodin. Opět platí, že se díky nasycení půdy vodou mohou rozvodnit menší toky. Srážky budou pokračovat i po víkendu...

Jak bude o víkend

V pátek bude polojasno až oblačno a místy přeháňky, odpoledne i bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší teploty 23 až 27 °C. Foukat bude slabý severovýchodní vítr.

V sobotu bude polojasno až oblačno, odpoledne přeháňky nebo bouřky, místy i intenzivnější. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C. Tentokrát bude vát slabý jihovýchodní vítr.

V neděli bude oblačno až polojasno, přeháňky nebo bouřky, místy i intenzivnější. Noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší teploty 25 až 29 °C. Slabý až mírný severovýchodní vítr.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy