Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Víkendová předpověď: Nejprve úmorné vedro, pak prudký pád teplot a přívalové lijáky

Víkendová předpověď: Nejprve úmorné vedro, pak prudký pád teplot a přívalové lijáky
Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
počasí
Je tu další víkend a červenec počasím jako na horské dráze připomíná duben. Na některých místech se dají sice očekávat vysoké teploty, avšak v pátečních odpoledních hodinách se přes Česko přežene další studená fronta, která může některá místa ochladit o několik stupňů. Navíc se přiženou i bouřky s kroupami.

V pátek se můžete těšit až na 32 °C, to horší přijde až odpoledne. Z Německa k Česku postoupí studená fronta. Na víkend se tak místy ochladí až o 10 °C a na pozoru se mějte i před bouřkami, které mohou být ojediněle silné. "Mohou být doprovázeny nebezpečnými meteorologickými jevy, což jsou přívalové deště o intenzitě až kolem 30 mm a zesílení větru na rychlost 70 km/h," uvedla pro eXtra meteoroložka Dagmar Honsová.

Zpočátku pátečního dne bude polojasno, odpoledne a večer meteorologové očekávají od severozápadu přibývání oblačnosti s deštěm, přeháňkami a místy s bouřkami. Ty mohou být ojediněle silné.

"Díky teplému jihozápadnímu proudění, které se sem bude dostávat po čtvrtečním přechodu teplé fronty, budou nejvyšší teploty kulminovat vysoko – na 28 až 32 °C," doplnila meteoroložka s tím, že během dne se začne od západu ochlazovat. Foukat bude mírný až čerstvý jihozápadní vítr, který v bouřkách zesílí až na 70 km/h.

Víkend bez třicítek, znatelně se ochladí

V sobotu bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na východě ojediněle i bouřky. Během dne očekáváme od severozápadu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Noční teploty budou klesat na 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h.

V neděli bude jasno až polojasno, během dne v horských oblastech může být přechodně až oblačno. Noční teploty budou nízko – jen mezi 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty se sotva dotknou dvacítky – zastaví se na 16 až 20 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy