Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Víkendová předpověď: Na plavky zapomeňte. Meteoroložka prozradila, jak bude

O víkendu bude zataženo s deštěm.
Zdroj: pixabay
Počasí

Proměnlivé počasí nás čeká i o víkendu. "Počasí u nás bude pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu, která bude jen pozvolna postupovat dále k východu, takže počasí bude dost proměnlivé s občasnými přeháňkami a ojediněle i bouřkami," vysvětlila pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Pátek

V pátek čekáme oblačno až zataženo, ojediněle, během dne místy, přeháňky. Občas se vyskytnou i bouřky. V Čechách bude v noci, ráno a dopoledne na většině území občasný déšť. Večer postupně srážky ustanou a ubude i oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 18 až 22 °C, na Moravě a ve Slezsku místy až na 24 °C. Vát bude slabý západní až severozápadní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

Sobota

V sobotu bude polojasno až oblačno, během dne místy přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 14 až 10 °C. Odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti 15 až 20 km/h.

Neděle

Neděle bude psát podobný scénář. Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty budou klesat na 15 až 11 °C. Odpolední teploty se zastaví u spodní letní hranice, tedy mezi 21 až 25 °C. Foukat bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy