Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Víkendová předpověď: K plavkám si přibalte i pláštěnky. Má být teplo, ale hrozí přívalové deště

Víkendová předpověď: K plavkám si přibalte i pláštěnky. Má být teplo, ale hrozí přívalové deště
Zdroj: unsplash.com
Počasí
Teplé počasí bude pokračovat i o víkendu. Česko sice nečekají taková horka jako v posledních dnech, přesto ale dojde jen k mírnému ochlazení. Víkend ale budou provázet silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, na některých místech hrozí i krupobití.

Srpen se nám snaží vynahradit předchozí chladnější měsíc. Vysoké teploty pak často střídají bouřky s vydatnými lijáky a v nastoleném trendu budeme pokračovat i o víkendu. Proto je dobré si k plavkám přibalit i deštník a pláštěnku.

"Kvůli zvětšené oblačnosti a četným přeháňkám a bouřkám v odpoledních hodinách se budou nejvyšší víkendové odpolední teploty zastavovat pod 30 °C. Nicméně naši pocitovou teplotu bude zvyšovat vlhkost vzduchu. Silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 40 mm, krupobitím a nárazy větru o rychlosti 70 km/h, očekáváme nejen v pátek, ale i po celý víkend," uvedla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová

O víkendu bude spíše polojasno

V pátek bude zpočátku dne polojasno až oblačno, jen ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami, postupně bude docházet k dalšímu přibývání oblačnosti a na většině území musíme počítat s přeháňkami nebo bouřkami, ojediněle mohou být i silné. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C, na Karlovarsku bude chladněji – s teplotami kolem 25 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h, v bouřkách bude zesilovat až na 70 km/h.

Zpočátku sobotního dne bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami nebo deštěm, postupně bude docházet k dalšímu přibývání oblačnosti na většině území s deštěm, přeháňkami a bouřkami. Pozor! Bouřky budou ojediněle silné, tj. doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 40 mm, krupobitím a nárazy větru o rychlosti 70 km/h. Noční teploty budou klesat na 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C. Ale relativní vlhkost bude vysoká – máme před sebou dusný den. Slabý proměnlivý vítr bude v bouřkách zesilovat.

V neděli pak bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Bouřky mohou být opět ojediněle silné. Noční teploty se budou pohybovat na 18 až 14 °C. Teploměry nejčastěji v odpoledních hodinách ukáží 24 až 28 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h, ale v bouřkách bude zesilovat.

Bouřky budou v předpovědi hrát hlavní roli i dál.

Související články

Další články