Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Víkendová honba za drogami: Víme, proč heroinová Katka už málem nepřežila!

Víkendová honba za drogami: Víme, proč heroinová Katka už málem nepřežila!
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 15 fotografií
Heroinová Katka (41), kterou lidé znají z dokumentu Heleny Třeštíkové, zažívá doslova muka na každém kroku. A tropický víkend jí nadělává skutečně obrovské starosti. Podle informací, které má aktuálně eXtra.cz k dispozici, se Katka musí ukrývat v chladných místech pražské metropole a bez pomoci lidí z komunity, ve které se pohybuje, by nejspíš už nepřežila!

Před více než měsícem začal pro Katku boj o holý život. Kvůli tomu, že jí ve vzorku moči při pravidelných odběrech ji byly odhaleny stopové prvky po pervitinu, byla vyřazena z metadonové pomoci. Redakci eXtra.cz děsivé detaily potvrdila Katky kamarádka a zároveň "sousedka" z pražské Invalidovny, kde Katka Bradáčová žije. Aktuálně bydlí v kanálu, kde našla útočiště.

"Co vím, tak jí někdo od nás musel pomoct sehnat nějaké peníze, aby měla na jídlo a na dávku... Je to s ní špatné. Shání dávku drogy nebo alespoň metadonu. Protože o víkendu centrum, kam si chodíme pro metadon, nefunguje. A dvě lahvičky dostáváme sebou. Někteří s tím obchodují a tak se jí snad trošku podařilo sehnat, aby přežila," řekl eXtra.cz její kamarádka, která dodala: "Je to s ní skutečně špatné. Včera jsem jí viděla a byla v hodně špatném stavu."

Katka kvůli tomu, že po kontrolních testech, které pro ni nedopadly dobře, mohla nastoupit na detox, ale odmítla to. Na ulici bez pravidelné dávky metadonu musí vydržet ještě necelé dva měsíce. A u jejích kamarádů z komunity narkomanů panují oprávněné obavy, aby dobu bez vážnější újmy přečkala...

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy