Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Víkend ve znamení přeháněk a bouřek: Rána budou chladná, na tropy zapomeňte

Víkend ve znamení přeháněk a bouřek: Rána budou chladná, na tropy zapomeňte
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
předpověď
Poslední červencový víkend se můžete těšit na vyšší teploty dosahující až k téměř 30 stupňům Celsia. Od začátku léta je však počasí jako na houpačce a bude potřeba, abyste byli připraveni na nejhorší. Očekávány jsou totiž přeháňky a bouřky.

Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra uvedla, že i když bude zpočátku dne jasná obloha, v průběhu odpoledne dorazí mraky a místy dokonce přeháňky nebo bouřky. Meteoroložka navíc zdůraznila, že v neděli najdeme v kalendáři sv. Annu. "Ta je spojena nejen s ranními chladny, ale také se slunečným a tropickým počasím. To se ale o víkendu do Česka nechystá," zdůraznila.

"Víkend přinese dost proměnlivé počasí – slunečnou oblohu bude střídat více oblačnosti s přeháňkami a místy bouřkami, a nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat na letních hodnotách, tj. v neděli vystoupí až na 28 °C," dodala Honsová.

Počasí jako na horské dráze

Během pátečního dne bude počasí v Česku pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu – zpočátku dne bude skoro jasno až polojasno, postupně musíme počítat s přibýváním oblačnosti a místy s přeháňkami nebo bouřkami. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr o rychlosti do 15 km/h, zesilovat budou pouze v bouřkách.

Sobota bude psát podobný scénář – zpočátku dne bude malá oblačnost – skoro jasno až polojasno, během dne bude opět přibývat oblačnosti až na oblačno a místy se budou tvořit přeháňky, ojediněle i bouřky. Noční teploty budou klesat k 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr o rychlosti do 15 km/h, zesilovat bude v bouřkách.

V neděli počasí u nás svým okrajem ovlivní studená fronta. Zpočátku bude polojasno, během dne bude docházet k přibývání oblačnosti, postupně se na většině území Česka objeví déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. Noční teploty se zastaví na 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, během odpoledne se bude od západu ochlazovat. Foukat bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h, v bouřkách bude zesilovat.

Související články

Další články