Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Víkend udělá definitivní tečku za zimou: Velikonoční týden přinese teploty nad 20 stupňů

Zdroj: pixabay
+ Další 3 fotografie
výhled počasí
Celý týden se nad Českem drží obloha bez mráčků. I když se teploty ještě pohybují pod deset stupňů, už o víkendu porostou denní teploty směrem k dvacítce. Meteorologové slibují, že velikonoční týden bude opravdu, co se týká počasí, ukázkový. Jasná obloha a příjemné teploty vydrží až do velikonoční neděle.

První dubnový víkend udělá definitivní tečku za zimním počasím. Sluníčko bude i nadále svítit na většině území a k tomu se přidají i jarní teploty.„V ranních minimech ještě naměříme při malé oblačnosti teploty místy pod bodem mrazu, nejvyšší odpolední teploty ale příjemně porostou – v neděli zastaví až na 15 °C,“ uvedla pro eXtra meteoroložka Dagmar Honsová.

Kozačky můžeme schovat

Teplý vzduch způsobí, že se v příštím týdnu skutečně ohřejeme. „Od jihozápadu k nám začne proudit teplý vzduch, který o velikonočním týdnu vyžene teploty i přes 20 °C. A bude slunečno. Srážky očekáváme až během Velikonoční neděle,“ popsala počasí v příštích dnech Honsová. Nízkých teplot, které nás ještě v minulém týdnu potrápily, se už tedy bát nemusíme. Je čas na přezutí zimních pneumatik a zazimování teplého oblečení.

Výhled na týden

V pátek bude oblačno až polojasno, zejména v severní polovině území přeháňky, na horách sněhové. Nejvyšší odpolední tepoty 5 až 9 °C, na jižní Moravě až 13 °C. V sobotu bude jasno až polojasno. Noční teploty 2 až –2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C a vát bude slabý proměnlivý vítr.

V neděli bude jasno až polojasno. Noční teploty 2 až –2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. V pondělí bude také jasno. Noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Stejné počasí nás čeká i v úterý, kdy teploty navíc atakují dvacítku. Ve středu a ve čtvrtek bude opět nádherně. Nejvyšší denní teploty vyšplhají k 22 stupňům a nadále bude nebe bez mráčků.

Související články

Další články