Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Víkend přinese sychravé počasí: V Česku bude pršet, sněžit a foukat

Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
počasí
Počasí na tento víkend bude proměnlivé, takže s sebou určitě nezapomeňte nosit deštníky. Vítr v horách může v nárazech dosáhnout až 90 km/h, takže se raději vyhněte túrám nebo hřebenovým partiím. Pro redakci eXtra se vyjádřila meteoroložka Dagmar Honsová a nenese moc dobré zprávy.

V pátek deštníky s sebou. Přes Česko bude postupovat okluzní fronta, která přinese zpočátku dne na většinu území déšť nebo přeháňky, pouze na vrcholky hor sněžení. Během dne bude od západu docházet ke slábnutí srážek a hranice sněžení klesne na 600 m nad mořem. Redakci eXtra.cz tyto informace sdělila meteoroložka Dagmar Honsová

Páteční sychravé počasí

Během noci na pátek a v pátek bude počasí u nás pod vlivem okluzní fronty, která je spojená s tlakovou níží, která bude postupovat z Beneluxu nad Polsko. Během noci bude zesilovat vítr - na horách bude v nárazech dosahovat rychlosti až 90 km/h.

Noční teploty zůstanou díky velké oblačnosti nad bodem mrazu – mezi 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Foukat bude mírný jižní vítr, místy s nárazy až 45 km/h, na horách až 70 km/h.

Méně oblačnosti bude v neděli

Během víkendu bude počasí v Česku pod vlivem nevýrazného výběžku vyššího tlaku vzduchu. V sobotu bude převládat oblačno, místy déšť nebo přeháňky, nad 500 m to budou srážky sněhové. Noční teploty budou klesat na 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti kolem 20 km/h.

V neděli bude oblačnosti méně – očekáváme oblačno až polojasno, po ránu ojediněle mrznoucí mlhy. Noční teploty budou klesat většinou pod bod mrazu na 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Foukat bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h.

Související články

Další články