Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Děsivý italský ostrov Poveglia: Půda je tu složená z lidských ostatků

Poveglia je místo, kam se prý bojí vkročit i ty nejostřílenější lovci záhad.
Zdroj: profimedia
tajemná místa

Máte rádi romantické Benátky, které přímo vybízí k žádosti o ruku? Možná vás překvapí, že blízko nich leží ostrov Poveglia. Místo, kam se prý bojí vkročit i ty nejostřílenější lovci záhad. O záhadném místě najdete informace na serveru The Local Magazine.

Lidská noha se na území, kde najdeme trosky zvonice, loděnice i sanatoria, údajně bojí už léta vkročit. Ostrov by obydlený do roku 1379. Téhož roku jeho obyvatelé utekli kvůli válce Benátek s Janovem. Když přišla morová epidemie, využíval se pro karanténu nemocných. Nebyla to však karanténa, jak ji známe z dnešních časů...

Pokud jste jednou na ostrov přijeli, sotva jste byli vpuštěni zpět na pevninu. Tenhle trudný kousek země byl prý dokonce jeden čas využívaný i pro duševně choré. Pokud byste se tam ale nyní chtěli vydat, hned zpočátku vás zklameme. Veřejnosti je ostrov Poveglia nepřístupný.

Ostrov, kde se procházíte po smrti

V 18. a 19. století se z ostrova stalo místo pro ty, kteří trpěli nevyléčitelnými chorobami. V podstatě čekali na Poveglii na smrt. V době, kdy se zde otevřelo sanatorium pro duševně choré, si pacienti často stěžovali, že slyší hlasy a nářek obětí morové epidemie.

I tím, že jde o místo veřejnosti nepřístupné, vzbuzuje pozornost už po celá staletí. Zmínky o něm najdeme i v literatuře. Zemřelo zde tolik lidí, že půda je složena z více než padesáti procent z lidských ostatků. Ani to neodradilo italského podnikatele Luigi Brugnara, aby chtěl ostrov Poveglia podle italského portálu The Local v roce 2014 koupit a vystavět zde luxusní hotel. Od svého záměru však náhle upustil. Někdo tvrdí, že dal italské vládě příliš malou nabídku. Někdo zase, že když se stal sám starostou Benátek, o ostrov ztratil zájem.

Strašidelné místo plné útrap

Místo, ze kterého ti, kteří sem byli poslání, už nikdy neodešli. Ostrov, kde se nakažení po stovkách zmítali v bolestech a utrpení nevyléčitelných chorob. Kdo sem jednou vstoupil, pro toho nebylo cesty zpět.

I proto se traduje, že na ostrově Poveglia dodnes přebývají duchové těch, kteří na ostrov byli odesláni neprávem, nebo těch, které nechali ve strašlivých bolestech umírat na holé půdě. Ti, kteří měli možnost na ostrov vstoupit uvádějí, že je zde evidentní všudypřítomná bolest, smrt a strach.

Zdroje informací:
Nautica Report - Záhadný ostrov Poveglia
Wikipedia.com, ostrov Poveglia
The Local Magazine - Businessman buys Italy’s haunted island

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy