Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Víkend bude sychravý a bez slunce: Přijdou deště, bouřky a ochladí se

Víkend bude sychravý a bez slunce: Přijdou deště, bouřky a ochladí se
Zdroj: Pixabay
+ Další 3 fotografie
předpověď
Teplé slunečné dny se o víkend změní na sychravé počasí plné bouřek a deště. Neděle se tak stane jediným víkendovým dnem, kdy můžete vyrazit na výlet, ale pozor - deštníky a nepromokavé bundy s sebou. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra uvedla, jak bude počasí přes víkend vypadat.

"Česko má před sebou deštivý víkend a v sobotu musíme počítat místy i s bouřkami. Na teplotách se velká oblačnost a srážky tolik neprojeví," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Víkend bude ve znamení přechodu frontálního systému, teplá fronta začne počasí v Česku ovlivňovat během pátečního odpoledne a v sobotu dorazí studená fronta.

Sobotu doprovodí deště a bouřky

V sobotu se očekává, že bude zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami, místy se vyskytnou dokonce bouřky. Noční teploty budou klesat na 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, na Plzeňsku bude až 24 °C. Během dne ale očekáváme ochlazování.

Srážkové úhrny se budou zastavovat až na 10 mm, v bouřkách, které očekáváme zejména v sobotu, spadne až kolem 15 mm. Foukat bude mírný až čerstvý severozápadní vítr o rychlosti v nárazech kolem 55 km/h. V bouřkách se mohou nárazy větru zastavit na rychlosti až 70 km/h.

V neděli na výlet s pláštěnkou

V neděli bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Noční teploty budou klesat na 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h. Místy meteorologové očekávají i dešťové přeháňky a pršet by tak mělo na většině území.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy