Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Brutálně znásilnil a zabil dvě středoškolačky! Nyní bude násilník znovu na svobodě

Colin Pitchfork zavraždil dvě školačky, jednou z nich byla patnáctiletá Dawn Ashworth.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
Zrůda

Colin Pitchfork (61), který v osmdesátých letech znásilnil a zavraždil dvě středoškolačky, bude propuštěn z vězení. Původně byl odsouzen na doživotí, ale vláda zamítla odvolací soud a Colin půjde doopravdy ven. Rodiny zavražděných dívek jsou z tohoto rozhodnutí v šoku.

Colin Pitchfork dostal doživotí za to, že v anglickém hrabství Leicestershire zavraždil v roce 1983 patnáctiletou školačku Lyndu Mann. O tři roky později pak v téže oblasti zabil další dívku Dawn Ashworth. Modus operandi byl v obou případech stejný, vrah své oběti zbil, znásilnil, uškrtil a ukryl v zalesněné oblasti.

Původně byl hlavním podezřelým teprve sedmnáctiletý Richard Buckland, který měl potíže s učením. Nakonec byla ale prokázána jeho nevina. Usvědčen byl nakonec Colin pomocí DNA, jednalo se přitom o vůbec první případ na světě, kdy byl muž odsouzen za znásilnění pomocí profilování DNA.

Měl psychopatickou poruchu osobnosti

V roce 1987 byl Pitchfork zatčen a odsouzen na doživotí. Během výslechu přiznal, že se začal odhalovat před náhodnými ženami již v raném dospívání. Později to však přerostlo v násilný čin, který skončil dvěma úmrtími. Psychiatr o Colinovi řekl, že má psychopatickou poruchu osobnosti, která je doprovázena závažnou patologickou sexuální agresivitou.

V roce 2009 byl Pitchforkův minimální trest odnětí svobody snížen po odvolání na osmadvacet let.

Je to psychopat!

V roce 2018 požádal Colin o podmínečné propuštění, které mu bylo zamítnuto. Celá záležitost ale byla v červnu letošního roku znovu zvážena a Výbor se domnívá, že Colin již není pro své okolí nebezpečný. To však vyvrátily obě rodiny zavražděných dívek. „Tento muž mi úplně zničil život. Už mi nemůže více ublížit, ale na ulici se pohybují další patnáctiletá děvčata,” uvedla matka Barbara podle webu The Sun.

„Pokud by byl propuštěn, mohl by vyhledat jakoukoliv oběť, kterou chce. Je to psychopat, který by měl zůstat ve vězení,” dodává matka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy