Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Videoanketa: Vyznají se Češi v biopotravinách a ví, kde je mají hledat?

Kdo by měl vědět více o biopotravinách, než lidé žijící v Praze, kteří většinou nemají žádnou zahrádku, kde by si mohli voňavé jahody nebo rajčata plná chuti vypěstovat. Lidé žijící ve velkých městech tedy zpravidla více řeší, zda je zakoupená potravina bio či nikoliv. V naší anketě jsme se zeptali, jestli ví, podle čeho se na výrobku pozná, že se jedná o biopotravinu a kde je oni sami konkrétně nakupují.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?

Národní značení

Logo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Evropské značení

Pokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Více informací najdete na www.myjsmebio.cz

Související články

Další články