Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Zvládnete oloupat česnek za 20 sekund? My ano!

Určitě to znáte, chcete si připravit svůj oblíbený pokrm, na který je potřeba hromada česneku, a nejhorší z celého vaření je příprava a oloupání česneku. S pomocí nože je tato technika tak zdlouhavá, navíc se slupka šíleně lepí a zůstává na vašich prstech. Naštěstí pro vás máme dnes skvělý tip, a tak je tato otravná technika už dávno minulostí. Čtěte dál a dozvíte se, jak oloupat celou hlavičku česneku za pouhých 20 sekund.

Jak jsem už zmínila, loupání česneku je šílená otrava. K naší technice budete potřebovat pouze dvě stejně velké nerezové misky či dva hrnce stejné velikosti. Hlavičku česneku rozdělíme pouze na jednotlivé měsíčky a takto rozdělený česnek vložíme do jedné z nachystaných misek či hrnce. Druhou miskou přikryjeme misku první tak, aby bylo možné „šejkovat“ a česnek nám nevypadl.

Poté, co máme tedy hrnce nebo misky spojené, začneme velmi intenzivně s miskami třást. Přibližně za 20 sekund by mělo být naše dílo hotovo. Odklopíme horní misku a uvidíme krásně oloupané měsíčky česneku, které se povalují ve zbylých slupkách. Jednotlivé kousky česneku vyndáme, a pokud je potřeba, tak ještě dočistíme, což už půjde i pouhou rukou.

No není to skvělá technika? Koho by to napadlo, že když bude intenzivně třást česnek v miskách, tak vyndá naprosto perfektně očištěné měsíčky. Teď už bude vaše vaření zase o něco lehčí a hlavně zábavnější.

Související články

Další články