Kontroverzní umělci, kterým se v minulosti podařilo například propašovat jaderný výbuch do vysílání České televize, vyvěsili minulý týden na Hrad obří rudé trenky namísto prezidentské standarty.

„…nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic,“ okomentovali svou akci sami umělci.

Hned druhý den se všichni podivovali nad tím, jak je možné, že muži v převlečení za kominíky nebyli zastaveni hradní ochrankou a bez problémů vylezli až na střechu. Toto selhání ale bylo tak trochu odsunuto na druhou kolej kvůli tvrdým výrokům mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka a následné diskuzi o samotném činu.

Jenže hradní ochranka má nyní opět co vysvětlovat. Skupina ZTOHOVEN zveřejnila na svém Facebooku video, které prokazuje, že na úplně to samé místo Hradu pronikl další její člen v totožném kominickém přestrojení. Vydal se tam pro dvě paměťové karty, které na střeše ukryli zadržení kominíci několik dní předtím. Drzý člen umělecké skupiny navíc nebyl zatčen a po policii není na videu ani stopy.

Budou na Hradě konečně padat hlavy?

„Nechci se vyjadřovat ke třem blbečkům, kteří ani nevědí, že prezidentská standarta je státním symbolem a netýká se žádného konkrétního prezidenta, ale samozřejmě, že ochranka selhala. To znamená prvním důsledkem je odvolání dosavadního ředitele policejní ochrany,“ uvedl dnes v Ostravě sám Zeman.