Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO ZKÁZY: Zatopené Benátky, Itálie pod vodou! Hrozí další KATASTROFA

+ Další 4 fotografie
Silné bouřky již několik dní ničí Itálii, konkrétně Benátky jsou 150 centimetrů pod vodou. Naopak Řím trápí silné vichřice. Tyto události si vyžádaly již nejméně 6 lidských životů.

Itálii již několik dnů sužují extrémní bouřky, vichřice a podle úřadů se jedná o nejhorší povodně za posledních deset let. Benátky jsou zaplavené a momentálně jsou přibližně 150 centimetrů pod vodou.

Nepříznivé počasí se má ale v následujících dnech ještě zhoršit a hrozí proto, že se hladina vody bude dále zvedat a to ke katastrofickým výšinám. Městem se brodí turisté, obchodníci a místní restaurace se bez úspěchu snaží dostat vodu ze svých provozoven.

Silné vichřice a neutuchající bouřky trápí celý Apeninský poloostrov. V Římě je z důvodu bezpečnosti obyvatel a turistů uzavřené Koloseum, parky a mnoho dalších památek. Vítr totiž v celém městě vyvrací stromy. Uzavřené jsou také školy.

Povodně a sesuvy půdy hlásí také provincie Udine, Cortina a evakuovali i čtyřicet lidí, které ohrožovala řeka Bigontina.

Související články

Další články