Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Video zkázy: Italské Benátky bojují s největšími záplavami století, město je pod vodou

Video zkázy: Italské Benátky bojují s největšími záplavami století, město je pod vodou
Zdroj: youtube
+ Další 2 fotografie
Záplavy
V oblíbené destinaci Benátkách nyní obyvatelé ale i turisté zažívají totální peklo. Město sužují ohromné záplavy. V úterý večer tam hladina vody stoupla na téměř dva metry. Starosta vyhlásil stav nouze a dokonce požádal vládu o finanční pomoc.

Benátky jsou oblíbenou turistickou destinací. A právě v těchto chvílích se město potýká doslova s apokalypsou. Kvůli silným dešťům jsou téměř celé Benátky pod vodou.

V úterý krátce před jedenáctou hodinou hladina vody dosáhla 1,87 metru. Jedná se o nejbrutálnější záplavy za posledních 53 let. Při rekordních záplavách v roce 1966 bylo jen o sedm centimetrů vody více než nyní.

Město je v ohrožení. Sám starosta Benátek vyhlásil stav nouze. "Situace je kritická. Požádali jsme vládu, aby nám pomohla. Ztráty budou obrovské. Tohle je výsledek klimatické změny," napsal na sociální síť starosta Luigi Brugnaro.

Náměstí je plné turistů, kteří jsou obuti do holínek. V hotelech je rozdávají návštěvníkům, aby se mohli brodit zaplavenými ulicemi.

Záběry z Benátek jsou opravdu děsivé. Zachycují velké vlny, které se lámou o budovy v centru. Také jsou tam vidět ulice proměněné v řeky.

Meteorologové bohužel pro Italy nemají dobré zprávy. Vytrvalý déšť má padat i nadále. Silné deště nezasáhly jen Itálii, v poslední dnech bleskové povodně sužují většinu země. S informací přišla agentura AP. V galerii naleznete dramatické fotky z Benátek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy