Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Video zkázy: 3. stupeň poplachu a panika, v pražské Uhříněvsi vypukl obří požár

Video zkázy: 3. stupeň poplachu a panika, v pražské Uhříněvsi vypukl obří požár
Zdroj: Hasiči Praha
+ Další 4 fotografie
Oheň

V pražské Uhříněvsi vypukl kolem páté hodiny odpolední požár. Ten se hasičům zatím nedaří uhasit. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

V Uhříněvsi vypukl požár

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše deset krát 30 metrů. Během požáru se částečně zřítila. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17:00. K 18:30 zasahovalo u požáru podle informací ČTK z místa 23 hasičských jednotek. Před 19:00 řekl ČTK ředitel pražských hasičů Luděk Prudil, že se hasiči přiblížili k tomu, aby dostali požár haly pod kontrolu. Dovnitř objektu se ale podle něj zatím nedostali. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Na místě jsou také z preventivních důvodů záchranáři, ale zraněn zatím nebyl nikdo.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.


Podle reportéra ČTK na místě se kvůli uzavírce začaly tvořit kolony aut a doprava v Uhříněvsi kolabuje. Kolem uzavřené oblasti u hořící haly se také shlukují lidé, kteří požár sledují. Ředitel hasičů však lidem doporučil, aby raději nevycházeli. Hořící hala se částečně zřítila. Nejprve se propadla část boční stěny a následně i střešní konstrukce.

"Hydrantová síť nestíhá doplňovat cisterny, je proto zřízena kyvadlová doprava vody. Používáme i výškovou techniku," popsali hasiči zásah. Místo rovněž ze vzduchu monitoruje policejní vrtulník i dron hasičů.

Oheň se nedaří dostat pod kontrolu

Hasiči doporučili lidem v okolí z preventivních důvodů nevětrat. Na místo byla povolána chemická laboratoř. "Chemici provádí měření koncentrace škodlivin do ovzduší, respektive do obytných částí v okolí," doplnili. "Zatím byly naměřeny nulové hodnoty," řekla kolem 18:30 ČTK na místě požáru mluvčí hasičů Lucie Jelínková. 

Kvůli požáru v Uhříněvsi hasiči postupně vyhlásili až třetí stupeň požárního poplachu. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Související články

Další články