Slavný provazochodec Nik Wallenda v neděli překonal Grand Canyon na visutém laně – a to bez jakéhokoliv jištění! Tato adrenalinová cesta mu trvala přibližně 22 minut a nebyla při ní nouze o dramatické momenty. Kvůli silnému větru se Nik musel celkem dvakrát zastavit a počkat, až se pět centimetrů tlusté ocelové lano přestane pohupovat.

„Děkuji ti, Pane. Děkuji, že jsi ten kabel uklidnil, Bože,“ pronesl poté, co pominulo bezprostřední nebezpečí.

Wallenda, který během svého výkonu takřka nepřetržitě mumlal modlitby k Ježíši, si později postěžoval i na vířící prach. „Nahromadil se mi na kontaktních čočkách a špatně jsem viděl,“ řekl.

Není se co divit, že posledních několik metrů už doslova běžel a jakmile se konečně ocitl na pevné zemi, neváhal ani okamžik, padl na kolena a políbil ji. Celkem nad největším kaňonem světa urazil přes 400 metrů!

Čtyřiatřicetiletý otec tří dětí, který je členem známé cirkusové rodiny „Flying Wallendas“ a držitelem několika Guinnessových rekordů (přešel například i nad Niagarskými vodopády), ale ještě rozhodně neřekl své poslední slovo. V podobně riskantních kouscích prý hodlá pokračovat minimálně dalších 16 let. Mimo jiné by chtěl po laně překonat vzdálenost mezi Empire State Building a Chrysler Building v New Yorku.