Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Video, ze kterého mrazí: Neznámý muž v Praze se snažil vylákat a osahávat malou holčičku

Policie ČR zveřejnila na svých stránkách video, kde se neznámý muž snaží osahávat a vylákat malou holčičku. K události došlo v parku v pražských Kyjích. Zhruba třicetiletý muž přemlouvá dívku, aby s ním šla na procházku. Holčička duchapřítomně muže natočila a policie teď prosí o pomoc při pátrání.

„Kriminalisté třetího policejního obvodu se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po dosud neznámém muži, který se pokoušel nejméně v jednom případu o navázání blízkého kontaktu s nezletilou dívkou,“ sdělila policejní mluvčí Mgr. Andrea Zoulová.

Zhruba třicetiletý muž v Praze 9 v Kyjích nejdříve pozoroval skupinku dětí na hřišti a následně se snažil osahávat a vylákat na procházku jednu z dívek. „Zde je na místě vyzdvihnout duchapřítomnost dívky, která se držela s ostatními dětmi pohromadě a dokázala v nestřeženém okamžiku nenápadně muže nahrát na svůj mobilní telefon. Dívenka se posléze svěřila s celou věcí své matce a ta kontaktovala policii,“ pokračuje Zoulová.

Případem se začali okamžitě zabývat kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu „navazování nedovoleného kontaktu s dítětem“ a přijali nezbytná opatření směřující k identifikaci podezřelého. S využitím veškerých možných nástrojů a policejních postupů se dosud nepodařilo určit totožnost dotyčného.

Jedná se o muže ve věku zhruba třiceti let hovořícího špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem. Vysoký je asi 170 centimetrů a má krátké světlé vlasy ostříhané na ježka.

„Vzhledem k tomu se policie v tuto chvíli obrací na širokou veřejnost prostřednictvím pátrací relace. Vyšetřovatelé doufají, že muže zachyceného na záběrech někdo pozná a se svým svědectvím se obrátí na policii prostřednictvím tísňové linky 158,“ dodala policejní mluvčí.

Související články

Další články