Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

VIDEO: Zdrogovaný řidič uháněl v audi napříč vesnicí stovkou. Skončil o pár metrů dál v příkopu

Riskantní rychlá jízda, ohrožení ostatních účastníků provozu a nakonec nehoda. To je jen částečný výčet skutků, kterých se od pětatřicetiletého řidiče dočkali policisté, když jej chtěli v Plzni zastavit při dopravní kontrole. Ten však místo na brzdu šlápl na plyn a městem ujížděl více než stovkou.

"Na výzvy k zastavení pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP nereagoval. Naopak přidal na rychlosti a městem projížděl rychlostí přes 100 km/h. Svojí agresivní jízdou přitom ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jeho zběsilá jízda začala v ulici Masarykova a pokračovala i mimo Plzeň ve směru na obec Chrást. Vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení v levotočivé zatáčce a narazil do před ním jedoucího vozidla značky Škoda Octavia. Obě vozidla skončila mimo komunikaci," sdělila plzeňská policejní mluvčí Michaela Raindlová s tím, že ani jednomu z řidičů se naštěstí nic nestalo.

"Policisté 'ujížděče' ihned omezili na osobní svobodě. 35letého řidiče následně vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a orientačnímu testu na přítomnost omamných a návykových látek. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem, test na drogy ukázal policistům pozitivní výsledek na amfetamin, metamfetamin. Následnou lustrací policisté zjistili, že řidič má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplňuje Raindlová.

Související články

Další články