Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

VIDEO: Záviděl by i Robert Rosenberg! Takové monstrum ještě svět neviděl!

Zdroj: youtube.com
Oceány pořád skrývají různé podivuhodné tvory. Toto rozhodně není obří penis Roberta Rosenberga, jak by se mohlo na první pohled zdát. Co to je za monstrum?

Kolovaly o něm legendy a zvěsti, ale nikdy ho nikdo neviděl. Až nyní ho vylovil z moře tým biologa Daniela Distela.

Je to speciální druh červa jménem šášeň lodní. I když zase tak o červa nejde, spíše o mořského měkkýše, který je tak blízký příbuzný například perlorodek.

Šášně hodně dobře znali lodníci, protože jim dělal škody na majetku. Rozežírá namočené dřevo a lodě jsou pro něj dokonalou potravou. A když jich je moc, tak pak může jít loď i ke dnu!

Biologové si dlouho mysleli, že šášeň lodní má tak kolem 20 cm. Jenže na Filipínách se nacházely lastury velké přes metr. A bylo jasné, že v těch nádherných lasturách musí něco žít.

A tak se podmořský biolog Daniel Distel vydal na místo činu a podařilo se mu získat schránku s živým obsahem. Po rozříznutí z ulity vypadlo monstrum, které vypadá trochu jako had, trochu jako úhoř a trochu jako penis.

Tenhle mazlík měří 150 cm a dostal jméno Kuphus polythalamia. A je ještě podivnější než ostatní šášně. Umí totiž spotřebovat něco, před čím další tvorové raději unikají. Kuphus polythalamia totiž dokáže baštit sirovodík! A to je trochu jiná potrava, než je mokré dřevo.

Otázkou je, zda mu objevení nezničí život. Mnozí japonští fajnšmekři už začali řešit, jak tento "červík" asi chutná...

Související články

Další články