Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO Z OHNIVÉHO PEKLA: Panika v hořícím letadle, kde zemřelo 41 lidí včetně dvou dětí

+ Další 4 fotografie
Cestující ruského letadla z Moskvy do Murmansku zažili nejhorší let ve svém životě. Při nouzovém přistání na moskevském letišti Šeremetěvo začalo hořet letadlo ve chvíli, kdy byl stroj ještě ve vzduchu. Jeden z pasažérů ohnivé peklo na palubě natočil a dal na internet. Lidé tak mohou vidět záběry z letadla, kde o život tragicky přišlo 41 lidí včetně dvou dětí.

Šokující video pořízené jedním z pasažérů letadla zachycuje paniku, která hořící letadlo ovládla. Na záběrech je slyšet křik vystrašených lidí a je vidět hořící motor na levém křídle. Ruský letoun musel nouzově přistát na letišti Šeremetěvo, po dosednutí už ale bylo letadlo téměř celé v plamenech.

Podle ruských médií bylo na palubě letadla 78 lidí, z nichž 41 zemřelo. Lidé sedící v zadní části letadla se otrávili oxidem uhelnatým a ještě před uhořením zaživa ztratili vědomí. Někteří pasažéři nedbali instrukcí a místo okamžitého úniku z letadla si ještě vyndávali příruční zavazadla z přihrádek nad hlavami.

Jeden z cestujících o momentech hrůzy dokázal promluvit. „Seděl jsem před motorem a viděl, že se všechno taví. Ani nevím jak, podařilo se mi dojít k nouzovému východu, ale nadýchal jsem se oxidu uhelnatého. Všichni křičeli: ,Rychle, dělejte, kousek doleva až k východu!´ Nakonec se mi podařilo se z letadla dostat, vyskočil jsem,“ popsal muž hrůzu, kterou prožil.

Podle posledních, avšak nepotvrzených, informací způsobil požár letadla zásah bleskem. Přesnou příčinu však vyšetřovatelé stále zjišťují a zkoumají, zda piloti neporušili bezpečnostní předpisy.

Související články

Další články