Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Video z konkurzu Joaquina Phoenixe na Jokera: Tento výkon mu vysloužil roli i Zlatý glóbus

+ Dalších 13 fotografií
Joaquin Phoenix (45) se dočkal jednoho z nejvyšších filmových ocenění. Za svou roli ve filmu Joker si domů odnesl sošku Zlatého glóbu. Není pochyb o tom, že je velmi horkým adeptem i na Oscara. Podívejte se na záběry z konkurzu a sami se přesvědčte o tom, že podal tak skvělý výkon, že do snímku zkrátka obsazen být musel.

Dramatický snímek Joker o vyhořelém a psychicky nevyrovnaném komikovi Arthuru Fleckovi nepochybně patří mezi nejlepší filmové počiny roku 2019. Výdělky mu neustále stoupají a navíc má na kontě hned dva Zlaté glóby. Největší zásluhu na tom má herec Joaquin Phoenix, jehož výkon se dá nazvat fenomenálním.

Na záběrech z konkurzu, které unikly na veřejnost, je vidět, že Phoenix se do své role extrémně vžil už v momentě, kdy ji ani neměl jistou. Hrát postavu tak zápornou a zároveň lidmi milovanou byla výzva, kterou tvůrci snímku vložili do rukou správnému člověku.

Snaha a pocta

Jedním z důvodů, proč se Joaquin Phoenix snažil Jokera ztvárnit skutečně dokonale, byl Heath Ledger. Ten si Jokera zahrál ve filmu Temný rytíř a ponoření do role mu způsobilo velké psychické problémy. Ledger brzy po dotočení snímku zemřel a nestihl si za něj převzít ani ocenění. Phoenix byl jeho dlouholetým přítelem a vzdát zesnulému herci hold pro něj bylo velkou motivací.

Joaquin Phoenix musel pro roli Jokera zhubnout neuvěřitelných 24 kilogramů. Dle jeho tvrzení to u něj vedlo ke skutečné poruše příjmu potravy a k pochopení, že výrazný úbytek váhy nebyl důležitý jen proto, aby jeho postava vypadala uvěřitelně, ale i proto, aby se dostal do stejného rozpoložení, v jakém byla ona.

Nejtěžší podle herce bylo vychytat k dokonalosti šílený smích vyhořelého a psychicky nemocného komika. Učil se ho prý podle videí zachycujících osoby, které trpí chronickým smíchem a ani přes veškerou snahu a negativní pocity s ním nemohou přestat.

Související články

Další články