Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Video z bombového útoku v Rusku: Černá vdova včera ráno odpálila autobus, zůstalo po ní šest mrtvých a 30 zraněných

Palubní kamera zachytila explozi autobusu v Rusku.
Zdroj: YouTube

Říká se jim černé vdovy a bojí se jich celé Rusko, nikdo totiž neví, kdy mohou zaútočit. A zvláště jen pár měsíců před zahájením olympiády v Soči je to pro zemi nepříjemná vizitka. Černé vdovy jsou vdovy po čečenských povstalcích a bojovnících, které se mstí nejen za smrt manžela, ale i bratra nebo otce.

Jsou to sunnitští muslimové, kteří dlouhodobě bojují za nezávislost na Rusku.

Nadia Asiyalova (30) z Dagestánu potvrdila, že tyto ženy jsou pořád hrozbou. V pondělí ráno odpálila sebevražednou bombou autobus plný lidí, zůstalo po ní šest mrtvých a asi třicet zraněných Rusů. Útok ve Volgogradě natočil na svou palubní kameru jeden z projíždějících řidičů.

Její manžel Dmitry Sokolov (21) byl původně prohlášen za mrtvého, ale nakonec se přišlo na to, že je naživu, a je žádán mrtvý či živ ruskými úřady, mužští příbuzní Nadii ale zemřeli během bojů. Nadia se odpálila v autobuse ve Volgogradě jen chvíli po vyjetí ze zastávky, podle vyšetřovatelů se vůz roztrhl na dvě poloviny a lidé okolo ní neměli šanci.

Smutnější na celém faktu je to, že většinu cestujících tvořili studenti, kterých se rusko-čečenská válka téměř netýká. Dá se očekávat, že poslední akce černé vdovy vyvolá nějakou ruskou odplatu, prezident Vladimir Putin proto zvýšil stupeň ochrany nejen v zemi, ale hlavně během konání olympijských her

Černé vdovy se naposledy tragicky zapsaly nejen do ruských dějin, ale i do povědomí celého světa tím, že v roce 2004 zaútočily spolu s teroristy na základní školu v kavkazském Beslanu, kde tehdy zemřelo 330 civilistů, z toho 186 dětí, na 800 lidí bylo zraněno.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy