Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO z atentátu! Takhle byl ruský velvyslanec zastřelen v Ankaře: Co křičel jeho vrah, než ho zabil?

+ Dalších 7 fotografií
Ruský velvyslanec Andrej Karlov byl zastřelen na vernisáži výstavy fotografií v turecké metropoli Ankaře. Jeho smrt potvrdila agentura RIA Novosti. Podle svědků nejdřív útočník pálil do vzduchu, poté osmkrát vystřelil na velvyslance. Ten následky útoku nepřežil.

Podle posledních informací to zatím vypadá, že na ruského velvyslance zaútočil turecký policista, který byl tou dobou mimo službu. Na vernisáž fotografií se dostal díky policejnímu průkazu a podle svědků vypadal jako jeden z týmu ochranky.

Jenomže na velvyslance Karlova zezadu několikrát vystřelil a zabil ho. Celý děsivý akt měl být pomstou za bombardování Aleppa, k jehož likvidaci hojně dopomáhá také Rusko. „My umíráme v Aleppu, vy zemřete tady,“ křičel útočník během své řeči. Poté byl prý zneškodněn.

Jak vidíte na videu, Karlov byl zastřelen zrovna ve chvíli, kdy měl slavnostní projev. Nikdo nic netušil a muže v obleku si lidé nevšímali. Opravdu splynul s davem a vypadal, že velvyslance chrání.

„Nesmíme zapomenout na Aleppo, nesmíme zapomenout na Sýrií. Za Aleppo budete platit,“ vykřikoval muž.

Moskva považuje atentát za teroristický čin a podle tiskové mluvčí Zacharové bude probíhat přísné vyšetřování a všichni, kdo akci napomáhali, budou potrestáni.

Tímto činem začne podle slavného věštce 3. světová válka. Více čtěte ZDE.

Související články

Další články