Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO Vlna solidarity v Turecku: Policista ochránil tankistu, který byl na pokraji svých sil před zuřícím davem

Lidskost uprostřed šílenství.
Po pátečním pokusu turecké armády o puč ještě včera zatýkali pučisty, kteří se odmítali vzdát. Přívrženci prezidenta Erdogana navíc v ulicích vojáky lynčovali a mrtvých je už skoro 300! Našli se ale i tací, kteří zachránili život. Jako turecký policista, který ochránil tankistu, který byl vyčerpaný a nemohl už ani chodit. Toto video obletělo svět.

Televize IHA zveřejnila video, na kterém můžete vidět tureckého policistu, který pomáhá vyčerpanému tankistovi a odvádí ho do bezpečí. Ten už nemůže skoro ani chodit, ani dýchat.

Policista mu pomáhá z tanku, ze kterého nemá úniku. Lidé na něj totiž házejí kamení a pokřikují. Mladý muž je schovaný a bojí se vylézt. Navíc někdo na místě odpálil dýmovnici nebo granát se slzným plynem, takže se začne mladý voják dusit.

V jednu chvíli za ním dokonce vyleze muž z davu, vypadá to, že mu chce pomoct ven, ale když to nejde, začne ho kopat do hlavy a strkat zpět do tanku. Voják nakonec vylézá sám a dává ruce nad hlavu jako gesto, že se vzdává.

Kdyby nezasáhl turecký policista, který k němu přiskočil s plynovou maskou, zřejmě by mladý tankista zemřel. Zatím není jasné, jestli byl následně voják zatčen kvůli pokusu o převrat. Někteří vojáci se totiž brání, že nevěděli, že šlo o to svrhnout vládu prezidenta Erdogana. Při pokusu o převrat zemřelo 290 lidí a dalších 1400 bylo zraněno.

Související články

Další články