Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

VIDEO: Vlastní děti mít nemohla, a tak gorila Koko adoptovala dvě rozkošná koťátka

+ Další fotografie
Gorila Koko, známá po celém světě díky tomu, že ovládá znakový jazyk, dostala ke 44. narozeninám vskutku nádherný dárek. Konečně má vlastní mláďata!

inteligenci tohoto primáta skutečně nemá cenu diskutovat. Vždyť rozumí dvěma tisícům anglických slov a používá přes tisíc speciálních „gorilích znaků“. Proto když zhruba před měsícem začala Koko nechávat všude otevřené knihy a časopisy na stránkách, kde byly obrázky s koťaty, ošetřovatelka Francine Patterson věděla, co dělat.

Ke 44. narozeninám jí pořídila krabici plnou koťat, ze kterých si mohla vybrat dvě k adopci. Zbytek putoval do lidských domovů.

Koko se tak konečně zase může o někoho starat. Mimořádně inteligentní gorila už jednu kočku měla. Požádala o ni prostřednictvím znakového jazyka v roce 1984. Když se pak po půl roce dozvěděla, že „All Ball“, jak mazlíčkovi přezdívala, zemřel, plakala a ošetřovatelům znakovala: „Spi, kocourku.“

Doufejme, že tahle koťátka jí budou dělat radost ještě mnoho let. O tom, že si s nimi Koko opravdu rozumí, se můžete přesvědčit v galerii.

Související články

Další články