Neustále koukáte do počítače, trávíte dlouhé hodiny jízdou v autě, máte sedavé zaměstnání a minimum pohybu? Pak zřejmě budete patřit do skupiny lidí, které trápí ztuhlý krk. Cest k uvolnění je hned několik. Důležitá je změna životního stylu, dostatek pohybu a posílení krčního svalstva. Takové změny se ovšem blahodárně projeví až po nějaké době. Zde je ovšem návod, jak si v rekordním čase uvolnit ztuhlé svalstvo.

Krk a svalstvo kolem něho jsou velmi citlivé, a tak můžou velmi lehce způsobit problémy, které nás ovšem trápí celý den. Pokud máme zablokovaný krk, nemůžeme s ním otáčet, pociťujeme pálivou až bodavou bolest a můžeme trpět silnou migrénou. Co v takovém případě dělat?

Japonská masérka přišla s revolučním způsobem, který nám uleví od nepříjemné bolesti za pouhých 10 sekund. Potřebovat budeme pouze ručník a naučit se správně dýchat. Možná to zní neuvěřitelně, ale je to tak. Položíme se na záda a uvolníme se. Zvedneme ruku podle toho, jestli nás bolí pravá nebo levá strana a ohneme loket směrem k hlavě. Po celou dobu máme podložené rameno ručníkem na té straně, kterou uvolňujeme, a zhluboka dýcháme. Po deseti sekundách vrátíme ruku do normální polohy a ucítíme neuvěřitelnou úlevu. Celé této technice se říká lymfatická masáž.

Je to skutečně jednoduché a účinné. Navíc výsledek ucítíte hned za několik vteřin. Techniku můžete provádět prakticky všude a není potřeba žádné zvláštní pomůcky. Vyzkoušejte na sobě účinky lymfatické masáže a dejte nám do komentářů vědět, jak jste s výsledkem byli spokojeni.