Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO Vědci natočili mysteriózního žraloka! Je slepý a na hlavě má vysunovací penis!

Američtí vědci natočili u kalifornského pobřeží velmi zvláštního žraloka. Je slepý a na hlavě má vysunovací penis!

Vědci z ústavu Monterey Bay Aquarium Research Center tohoto příznačného žraloka natočili 2 tisíce metrů pod vodou v oceánu. Zachytit se jim ho podařilo už v roce 2009, ale dalších 7 let se snažili potvrdit, k jakému rodu žralok patří. Nakonec se zjistilo, že jde o rod Hydrolagus trolli.

Tito tvorové se nejčastěji pohybují u Austrálie a Nového Zélandu, člověk je ale jen tak neuvidí. Místo ostrých tesáků mají jen zubní pláty, stravují se měkkýši, červy a vším, co najdou v oceánu.

Vědci těmto záhadným tvorům rádi říkají „příznační žraloci“. Žijí v hlubinách oceánu, jsou slepí a ve vodě se orientují pomocí trubice na hlavě, ve které mají senzory, které zachycují pohyby ve vodě. Žralok má navíc velmi zvláštně umístěné pohlavní orgány. Na hlavě má vysunovací penis!

„Hoši, kteří pořizovali to video, byli geologové. V této oblasti bychom normálně nic nehledali, takže to je vlastně obyčejné štěstí,“ řekl webu nationalgeograp­hic.com biolog Dave Ebert. „Bylo to až trochu komické. Připlula, praštila čumákem do čočky, proplula kolem a zase se vrátila,“ dodal.

Související články

Další články