Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Válka v Dallasu! Útočníci odstřelovali policisty jako zajíce na honu

Vláda USA má velký problém, v zemi panuje pocit, že bílí policisté úmyslně střílejí na lidi afroamerického původu. V Dallasu se konal protest proti této praxi bílých policistů. V tu chvíli do davu někdo začal střílet. Po smrti je nejméně pět policistů.

Americký Dallas zažil hrozivý masakr. Vše začalo poklidnou demonstrací, kde se lidé sešli, aby dali najevo, že se jim vůbec nelíbí, když bílí policisté zabíjejí obyvatele afroamerického původu.

Jenže na tuhle akci byli připraveni odstřelovači, kteří chtěli zabíjet policisty. Výsledkem je nejméně 5 mrtvých policistů a další lidé bojují o život v nemocnicích.

Jeden ze střelců se podle prvních informací zabarikádoval v garážích a hrozil, že odpálí bomby, které jsou rozmístěné po okolí.

Masakr už odsoudil i prezident Barack Obama. Podle něj šlo o surový, odporný útok.

Vláda USA a bezpečnostní složky zatím nevydaly k masakru žádné bližší informace. Není známa ani totožnost útočníků.

Vše nasvědčuje tomu, že masakr, ať už ho spáchal kdokoliv, využijí odpůrci zbraní. Znovu se bude veřejně projednávat, zda je vhodné, aby obyčejní lidé měli přístup ke zbraním.

Je jisté, že masakr v Dallasu zkusí v politické body přetavit nejen Obama, ale také Hillary Clinton. Kandidátka na prezidentku již dříve ukázala, že je proti tomu, aby obyčejní lidé drželi zbraně.

Související články

Další články