Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO: V Calais vypukla válka s uprchlíky! Teče krev a situaci už nikdo nezvládá!

+ Další 3 fotografie
V Calais se naplno rozhořela válka mezi uprchlíky a policisty. Situace je tak katastrofální, že už to přiznávají i politické špičky Francie a Velké Británie.

Každou noc se do Eurotunelu pod kanálem La Manche pouštějí stovky uprchlíků a věří, že se nelegálně dostanou do Velké Británie.

V noci na pondělí se do tunelu pustilo 1700 běženců. Policistům se podařilo z tunelu vytlačit asi tisíc lidí. Další dosud nahánějí.

Byl zraněn jeden z policistů, dostal kamenem do hlavy. Podle prvních informací ho trefil muž původem ze Súdánu.

Francie musela posílit počty policistů u vstupu do tunelu. Britský premiér David Cameron vyzval francouzského prezidenta Hollanda k důsledné spolupráci.

Velká Británie ani Francie ale už nedokážou situaci samy řešit. Vlády obou států prosí Evropskou unii, aby přišla s řešením.

Británie se pouze snaží zpřísnit podmínky pro vstup do země.

Vláda také hodlá ukončit finanční podporu pro neúspěšné žadatele o azyl. Zhruba 10 tisíc běženců nadále dostává příspěvek 36 liber týdně (asi 1400 korun) z peněz daňových poplatníků, přestože byla jejich žádost o azyl zamítnuta! Příspěvek je jim vyplácen díky tomu, že v Británii žijí se svou rodinou, píše iDnes.cz.

Zpravodajství webu eXtra.cz můžete sledovat také na Twitteru.

Související články

Další články