Novináře Teuna Voetena zatlačili do stanu a s velkým nožem ohrožovali režisérku. Chtěli její kameru! Dokument, který v ten moment ve francouzském Calais vznikal, se má jmenovat Calais: Vítejte v Džungli.

Útok režisérka ani její kolega vůbec nečekali. I tak točila Maaike Engels dál a během toho se pokoušela imigranty odehnat. Neváhala a do útočníků kopala hlava nehlava. Nato přišla pomoc a ne tak ledajaká. Když spatřila režisérka další skupinku uprchlíků, bylo jí jasné, že tohle nemůže dopadnout dobře. K jejímu překvapení ale právě tito běženci útočníky zahnali! Házeli po nich kameny a křičeli.

Režisérka ihned zveřejnila na YouTube video, ve kterém na ně uprchlíci útočí. Na Facebook potom dala status: „Byli jsme přepadeni třemi uprchlíky, kteří nás ohrožovali velkým nožem a pepřovým sprejem. Naštěstí se nám nic nestalo. Na pomoc nám přispěchali jiní imigranti z kempu v Calais a útočníky zahnali.“

Chvíle hrůzy a beznaděje popsal i její kolega Teun Voeten: „Skoro jsme byli okradeni nějakými imigranty v Calais ve Francii přímo během natáčení našeho nového dokumentu. Když to viděli ostatní běženci, zachránili nás.“

Dokument s názvem Calais: Vítejte v Džungli má nastínit problém s přílivem uprchlíků. Točí se už od září a má přinést divákovi pohled nejen z naší strany, jak my vnímáme uprchlíky, ale také jak oni vnímají nás a život v kempu v Calais.

To, že režisérka dala video z útoku na YouTube, mělo za následek i několik nelichotivých komentářů. Někteří si myslí, že si tímto poštvou vůči sobě ještě více imigrantů. Další sdílejí názor, že by měli video z napadení ihned odstranit.

Mezitím po natáčení dokumentu se rozhodla francouzská policie kemp v Calais zdemolovat. Žilo v něm na tisíc imigrantů. I další kempy po celé Francii čeká stejný osud. Uprchlíci budou přemístěni do ubytoven pro ně určených.