Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Uprchlíci se snažili dostat do Velké Británie! Jenže v kamionu na ně čekal lední medvěd

+ Další fotografie
Migranti přebývající ve francouzském Calais se uchylují k čím dál tím zoufalejším pokusům o proniknutí do Velké Británie. Noční nájezdy na Eurotunel jsou už tradicí, ale nad některými pokusy o naskočení do kamionů zůstává stále rozum stát.

Ideálním příkladem je noční nájezd na nákladní vozidlo poblíž přístavu Calais, který se udál před několika dny. Migrantům se podařilo vylomit zámek na přívěsu a už už se hrnuli dovnitř. Jenže vtom si všimli, kdo by cestu v kamionu trávil s nimi.

Několik jich raději okamžitě uteklo, protože v kamionu jel Nissan. 22 měsíců starý lední medvěd, který mířil do Yorkshire Wildlife Parku poblíž anglického Doncasteru.

Ani ten ale neodradil všechny uprchlíky a tři se rozhodli nasoukat vedle jeho klece. Migrantů si ale všimli ostatní řidiči a přivolaná policie je z kamionu okamžitě vyprovodila.

„Byl tam malinký zádrhel v Calais. Nissan měl nějaké nezvané hosty,“ uculoval se po jeho příjezdu chovatel Simon Marsh. „Byl ve své kleci, takže to bylo všechno bezpečné, ale ti chlapi museli být pořádně překvapení, když ho tam viděli,“ dodal už vážně.

Případ dokumentuje stále narůstající uprchlickou krizi, která Calais sužuje. Více o ní se dozvíte ZDE.

Související články

Další články