Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Tvůrci snímku Nabarvené ptáče představili první trailer

+ Další 3 fotografie
Režisér Václav Marhoul (Gympl, Tobruk) usilovným snažením docílil toho, že získal právo na natočení filmu na motivy knihy Nabarvené ptáče, která vypráví o životě židovského chlapečka za dob 2. světové války. Tvůrci nyní představili první oficiální trailer snímku, který byl vybrán do hlavní soutěže Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách.

Autor knižní předlohy, Jerzy Kosiński, psal román Nabarvené ptáče podle svých vlastních zkušeností a traumat – kvůli židovskému původu se během války skrýval na polském venkově. Název „Nabarvené ptáče“ si Kosiński vypůjčil z lidového prostředí, protože toto sousloví označuje kdysi oblíbený vesnický zvyk, kdy lidé chytali ptáky, kterým posléze barvili peří těmi nejkřiklavějšími barvami. Takto obarveného ptáčka potom vypustili zpátky mezi jeho druhy. Hejno však nabarvené ptáče už mezi sebe nepřijalo, vždy ho uklovalo v domnění, že se jedná o nepřítele, o cizorodý prvek v jejich hejnu. Stejně se cítí i hlavní hrdina románu, který se vždy a všude, kvůli své zjevné odlišnosti, setkává jen se strachem, opovržením a krutostí. Hlavním hrdinou románu je malý chlapec, který je právě nabarveným ptáčetem.

O díle se v 70. letech minulého století hojně diskutovalo. Vzbudilo totiž vlnu kontroverze. I tak byla kniha oceněna několika prestižními literárními cenami. Režisér Václav Marhoul byl dílem Kosińského tak fascinován, že už od roku 2008, kdy dotočil celovečerní film Tobruk, směřoval veškeré svoje úsilí a energii na získání filmových práv. Celý snímek je natočen v černobílé kombinaci, jakou bylo možné vidět například ve filmu Schindlerův seznam.

Kontroverzi vzbudila kniha a trailer napovídá tomu, že ji vzbudí i snímek. Veškeré situace jsou v něm znázorněny velmi surově a podle komentujících na YouTube je už jen trailer strhující a na snímek je skutečně nalákal. Film rozhodně nebude ideální pro citlivé osoby. Na první oficiální trailer se můžete podívat nahoře.

Související články

Další články