VIDEO: Tvůrci snímku Nabarvené ptáče představili první trailer
Autor knižní předlohy, Jerzy Kosiński, psal román Nabarvené ptáče podle svých vlastních zkušeností a traumat – kvůli židovskému původu se během války skrýval na polském venkově. Název „Nabarvené ptáče“ si Kosiński vypůjčil z lidového prostředí, protože toto sousloví označuje kdysi oblíbený vesnický zvyk, kdy lidé chytali ptáky, kterým posléze barvili peří těmi nejkřiklavějšími barvami. Takto obarveného ptáčka potom vypustili zpátky mezi jeho druhy. Hejno však nabarvené ptáče už mezi sebe nepřijalo, vždy ho uklovalo v domnění, že se jedná o nepřítele, o cizorodý prvek v jejich hejnu. Stejně se cítí i hlavní hrdina románu, který se vždy a všude, kvůli své zjevné odlišnosti, setkává jen se strachem, opovržením a krutostí. Hlavním hrdinou románu je malý chlapec, který je právě nabarveným ptáčetem.
O díle se v 70. letech minulého století hojně diskutovalo. Vzbudilo totiž vlnu kontroverze. I tak byla kniha oceněna několika prestižními literárními cenami. Režisér Václav Marhoul byl dílem Kosińského tak fascinován, že už od roku 2008, kdy dotočil celovečerní film Tobruk, směřoval veškeré svoje úsilí a energii na získání filmových práv. Celý snímek je natočen v černobílé kombinaci, jakou bylo možné vidět například ve filmu Schindlerův seznam.
Kontroverzi vzbudila kniha a trailer napovídá tomu, že ji vzbudí i snímek. Veškeré situace jsou v něm znázorněny velmi surově a podle komentujících na YouTube je už jen trailer strhující a na snímek je skutečně nalákal. Film rozhodně nebude ideální pro citlivé osoby. Na první oficiální trailer se můžete podívat nahoře.
Michael je manipulátor, tvrdí Aneta ze Survivoru. Po zradě ho vyškrtla ze svého života
Související články

Agáta odhalila detaily narozenin: Bratr jí věnoval skleník, manžel zlatý šperk

Miliardář Vítek a poprask s rozvodem: Jeden z nejbohatších Čechů si užívá krásek

Bývalý ministr Martin Bursík a Kateřina Jacques se pochlubili vnučkami: Holčičky rostou do krásy

Seriál Lovec rozdělil diváky na dva tábory. Jedni umírali strachy, druzí odcházeli od obrazovek
