Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

VIDEO Titanic znovu vypluje: Replika lodi za 300 milionů dolarů by se měla vydat střemhlav oceánu v roce 2018

Zdroj: bluestarline.com.au
+ Dalších 13 fotografií
Zaoceánskou loď Titanic, která ztroskotala během svojí první plavby v Atlantském oceánu 14. dubna 1912 dvacet minut před půlnocí, zná snad každý. Parník se srazil s ledovcem. O tři hodiny později se potopil úplně. Zahynulo kolem 1 500 cestujících a členů posádky. Příčinou vysokého počtu obětí byl především velký nedostatek záchranných člunů a špatná organizace záchranných prací. Teď je tady replika této známé lodi. A měla by vyplout už za dva roky.

Replika lodi je až děsivě podobná nešťastnému zaoceánskému parníku, který je nejznámější lodí všech dob. Tyto fotografie ukazují, jak bude plánovaný Titanic v pořadí s číslem 2 podobný tomu původnímu do nejmenšího detailu. Tvůrci repliky doufají, že ho nestihne stejný osud jako Titanic původní.

{{videoembed:https://www.onetv.cz/detail/titanic-znovu-vypluje-autori-repliky-doufaji-ze-je-nestihne-stejny-osud-jako-original}}

Přestože na potopeném Titanicu nebyly takové vymoženosti, jaké by mohly být na tom novém, strůjci zůstávají věrni originálu. Na lodi bude malý bazén, turecké lázně a posilovna. Podívejte se na úchvatné fotografie, ze kterých vás zamrazí. Co myslíte, budete také na palubě? Podívejte se na fascinující snímky do fotogalerie.

Související články

Další články