Záchranáři na místě tragédie už objevili trosky letounu a byla také lokalizována černá skříňka. Nález černé skříňky bude zásadní, aby vyšetřovatelé mohli zjistit, proč letoun spadl.

Ruský Airbus A-321 menší společnosti Kolavia/Metrojet letěl do Petrohradu. Na palubě byli turisté, kteří se vraceli domů po báječné dovolené u moře.

„Vidím tragickou scénu. Mnoho mrtvých na zemi a mnoho těch, kteří zemřeli připoutáni k sedadlům. Letadlo se rozpadlo na dvě části, ocas letadla shořel, větší část narazila do skály,“ cituje web iDnes.cz jednoho z důstojníků bezpečnostních složek.

Objevily se také první spekulace, že letoun byl sestřelen. Přeci jen se nacházel nad velmi neklidnou oblastí, kde působí i bojovníci Islámského státu. Egyptské bezpečnostní složky se ale zatím přiklánějí k tomu, že letadlo mělo technické problémy.

Ruští novináři připomínají, že stroj vyrobený v roce 1997 a patřící dříve libanonským a tureckým aerolinkám, měl tento týden za sebou už větší množství letů, přičemž piloti si stěžovali na problémy s motorem.

Zdá se, že zkázu letadla nikdo nepřežil. Podle záchranářů se z trosek ozývá jen vyzvánění mobilních telefonů. Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil na neděli státní smutek.