Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

VIDEO: Takhle ruské letadlo zmizelo z radaru! Tragédii sleduje celý svět. Kdo může za smrt 224 lidí?

Letadlo s 224 lidmi na palubě mířící do Ruska se krátce po odletu z egyptského Šarm aš-Šajchu ztratilo z radarů. Egyptské úřady uvedly, že letadlo se zřítilo v centrální části Sinajského poloostrova. Kdo za tuto tragédii může? Je na vině špatný technický stav letadla? Nebo šlo o něco jiného? Podle prvních informací od záchranářů tragédii bohužel nikdo nepřežil.

Záchranáři na místě tragédie už objevili trosky letounu a byla také lokalizována černá skříňka. Nález černé skříňky bude zásadní, aby vyšetřovatelé mohli zjistit, proč letoun spadl.

Ruský Airbus A-321 menší společnosti Kolavia/Metrojet letěl do Petrohradu. Na palubě byli turisté, kteří se vraceli domů po báječné dovolené u moře.

„Vidím tragickou scénu. Mnoho mrtvých na zemi a mnoho těch, kteří zemřeli připoutáni k sedadlům. Letadlo se rozpadlo na dvě části, ocas letadla shořel, větší část narazila do skály,“ cituje web iDnes.cz jednoho z důstojníků bezpečnostních složek.

Objevily se také první spekulace, že letoun byl sestřelen. Přeci jen se nacházel nad velmi neklidnou oblastí, kde působí i bojovníci Islámského státu. Egyptské bezpečnostní složky se ale zatím přiklánějí k tomu, že letadlo mělo technické problémy.

Ruští novináři připomínají, že stroj vyrobený v roce 1997 a patřící dříve libanonským a tureckým aerolinkám, měl tento týden za sebou už větší množství letů, přičemž piloti si stěžovali na problémy s motorem.

Zdá se, že zkázu letadla nikdo nepřežil. Podle záchranářů se z trosek ozývá jen vyzvánění mobilních telefonů. Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil na neděli státní smutek.

Související články

Další články