Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Video: Takhle povodně zničily vzácné Bugatti Michaela Schumachera

Zdroj: Bugatti.com
+ Další 4 fotografie
majetek

V devadesátých si legenda formule 1 Michael Schumacher (52) pořídil opravdový exemplář, a to žluté Bugatti EB110 SS, které bylo ve stejné barvě vyrobeno pouze čtyřikrát a jež získalo jako jediné plně luxusní interiér. Koupí a svými slovy u slavnostního předání také razantně automobilku Bugatti zviditelnil. Vzácný kousek, který je od roku 2010 v rukách sběratele, však nyní poničily tragické povodně.

Západní Evropa byla zpustošena těmi nejhoršími povodněmi, jaké obyvatelé zažili. Povodně za sebou nechaly obrovské ztráty na životech a majetku.

Mezi mnoha domy, které byly povodněmi poškozeny, je i garáž, kde byly umístěny superauta v hodnotě několika milionů dolarů. V garáži byly například vozy Ferrari 812 Superfast, Ferrari 575 Superamerica a McLaren SLR 722. Nacházel se tam také jeden velmi ojedinělý a vzácný vůz, a to žluté Bugatti EB110 SS, kterému přidal na hodnotě i jeho bývalý majitel, legenda F1 Michael Schumacher, jenž byl na svůj vůz vyrobený v roce 1994 velmi hrdý a Bugatti koupí zajistil ohromnou službu.

Video vodou zničeného vozu sdílel na svých sociálních sítích mladík, jenž také odhadl celkovou škodu na majetku na několik milionů dolarů.

@jstnklck

Einfach Millionen von Euros weg, ich weine mit dem Mann #fyp#viral#rich

♬ Originalton - Justin Kluck

Michael Schumacher: Je to to nejlepší auto na světě

Model Bugatti, jenž si zakoupil i Schumacher, byl vyroben pouze čtyřikrát ve žluté barvě. Známá automobilka mu vůz předala před celým světem, a tehdy to byla velká událost. O dnes již bezpečně známé značce tehdy příliš lidí nemělo ani tušení, a právě i díky Michaelovi Schumacherovi se velmi zviditelnila. Tehdy dokonce uvedl, že si auto pořídil z důvodu, že je dle něj to nejlepší na světě, což zaručilo Bugatti obrovské PR. Svůj vůz přesto v roce 2010 prodal sběrateli.

Zdravotní stav

V prosinci 2013 došlo k nehodě, při které se Michael vážně zranil. Při sjíždění neupraveného svahu narazil při pádu hlavou do skály Prodělal dvě operace hlavy a téměř rok byl v kómatu. V červnu 2014 oznámila světová média, že Michael již nemocnici opustil. Od té doby se však o jeho zdravotním stavu a kondici pouze spekuluje.

O Schumacherově stavu hovořil i uznávaný neurochirurg Erich Riederer, podle něhož je slavný Němec ve vegetativním stavu. "Což znamená, že je vzhůru. Dýchá, srdce mu bije, pravděpodobně se může posadit a s pomocí udělat dětské kroky," řekl pro TMC. Směrem do budoucna ale moc optimistický nebyl. "Myslím, že je to pro něj maximum. Je nějaká šance vidět ho, jako byl před jeho nehodou? Opravdu si to nemyslím," dodal.Související články

Další články