Když neumím vyměnit olej v autě, tak to nedělám a pozvu si na to odborníka. Když neumím zabít zvíře, tak bych to také neměl dělat.

Někteří lidé bohužel netuší, jak zabít rybu. Přesto se do toho opakovaně pouštějí. Někteří jedinci se u toho ještě nahrávají na video a své příspěvky pak dávají na internet.

Tahle česká rodina svého kapra doslova umučila. Co ta ryba před svou smrtí musela zažít, za to by se nestyděl ani doktor Mengele.

Tenhle kapr si zažil takové soukromé Guantnamo. Umíral dlouhé minuty. Už ho kuchali, ale on ještě žil.

Co všechno bylo při tomto zabíjení špatně:

  • Kapra musíme z vany vylovit tak, aby nám nepadal na zem. Ryba se jinak potluče a trpí.
  • S kaprem neběháme po celém bytě, ale co nejrychleji ho zabijeme. Je to ryba, takže by lidem mělo dojít, že k životu potřebuje vodu. Když ji nemá, tak se dusí. A trpí.
  • Kapr není hračka. Živý kapr je zvíře. Zabitý kapr je maso. Není to jo-jo ani plyšový medvěd. Není důvod, aby poloudušenou rybu líbala celá rodina včetně všech psů, koček a andulek. Kapr jinak trpí.
  • Kapra můžeme omráčit jednou ranou (palička, kladivo, poleno). Pozor, kapr není mrtvý, je jen omráčený. Na tomto videu dostal jen takovou malou facičku rukojetí od kuchyňského nože. Pak ostrým nožem co nejrychleji jedním řezem oddělíme hlavu od trupu. Pak se přeruší žábry a pak případně píchne do ocasu. Celé to zabere asi tři vteřiny a kapr je mrtvý. To, co předvedla tahle rodina, není zabíjení, to je mučení.

P.S.: Kapr umučený stylem, jaký vidíme na videu, bude mít s velkou pravděpodobností znehodnocené maso. Ryba bude zřejmě plná krve a svalovina nebude držet při sobě. Bude to taková ta krvavá rozblemcaná směs. Proč? Protože kapr umíral hodně dlouho a rybí maso je tak jemné a neodpouští kulinářské chyby.