Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

VIDEO: Současná uprchlická vlna je totéž jako odchod vašich lidí z ČSSR, tvrdí OSN. Češi to ale rázně odmítli

Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky zkouší vysvětlit Čechům, že současní uprchlíci na tom jsou stejně jako lidé, kteří utíkali z komunistického Československa. Jenže Češi takový zjednodušující výklad odmítají.

Útěk Čechoslováků před komunismem je totéž jako útěk lidí před Islámským státem a válkou v Sýrii. Takový výklad je podle OSN správný, a proto vznikla kampaň, která to má Čechům jasně vysvětlit.

Jenže drtivá většina občanů ČR tuto zjednodušující paralelu odmítá. Útěk z ČSSR a současnou uprchlickou vlnu, kdy přestávají platit mezinárodní pravidla, nelze srovnávat.

Úřad Vysokého komisaře OSN nechal vyrobit spot, který ukazuje, jak muž s dítětem pomocí rogala utíká z ČSSR. Tento spot měla vysílat Česká televize a také se měl spontánně šířit na Facebooku. Jenže na sociálních sítích kampaň vyhořela a na obrazovkách ČT nedostala prostor.

„Spoléhali jsme hlavně na Českou televizi a Facebook. Televize nás ale překvapivě odmítla a na Facebooku byla většina reakcí negativních,“ řekla pro aktualne.cz Monika Pham, která má projekt na starosti.

Spot, který hraje na city a nutí lidi přemýšlet, tak uvíznul na youtube.com, kde ho vidělo pouhých 10 tisíc lidí.

Související články

Další články