Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

VIDEO: Slzy v Ordinaci! Romana zemře a pro Valérií Zawadskou to znamená KONEC v nekonečném seriálu

+ Další 3 fotografie
Dnešní díl Ordinace v růžové zahradě 2 bude pro diváka extrémně náročný. Přijde velký odchod velké postavy...

Diváky, kteří pravidelně sledují seriál Ordinace v růžové zahradě 2, čeká opravdu smutný večer. V seriálu se dnes rozloučí s kamioňačkou a fajn postavou Valérií Zawadskou (58), která se v seriálu jmenuje Romana Babáková.

Ta v seriálu přesně půl roku bojuje s nevyléčitelnou chorobou, ale bohužel svůj boj s nemocí prohraje. Lékaři v kamenické nemocnici diagnostikovali Romaně Babákové idiopatickou plicní fibrózou a ona od první chvíle moc dobře ví, že její život se pomalu chýlí ke konci.

A přestože se poslední dobou cítila lépe, její zdravotní stav se prudce zhoršil a na boj se zákeřnou nemocí jí už nezbývá mnoho sil Poslední minuty života svérázné kamioňačky Romany budou provázet silné emoce, které diváky určitě dojmou.

„Ještě nikdy jsem před kamerou neumírala a řeknu vám, byl to zvláštní pocit. Nemůžu říct, že bych se na dnešní den těšila, nebo netěšila, přijala jsem to jako fakt. Po Babákové se mi bude ale hodně stýskat," svěřila se Valérie Zawadská po natočení své závěrečné scény v seriálu.

Herci Zounar, Randová, Zawadská vždy při natáčení mezi sebou dělali legraci a byli plní optimismu a dobré nálady. Poslední natáčení ale probíhalo zcela jinak...

"Bylo to hrozně smutné. A také hodně náročné. Nejen proto, že bylo asi minus deset a celý den jsme točili venku, ale i proto, že jsme se opravdu maximálně soustředili na to, abychom to zahráli uvěřitelně. Abychom nebyli patetičtí a nepřehnali to, ale abychom současně přenesli divákovi tu emoci. Ta scéna byla opravdu hodně dojemná, a tak doufám, že z toho divák bude mít zážitek," říká seriálová uklízečka a intrikánka Heluš Martina Randová.

Na kamioňačku Babákovou se v Ordinaci bude ale jistě ještě dlouho vzpomínat. Ona Valérie Zawadská většinou hraje výrazné a nezapomenutelné postavy.

"Jsem moc rád, že ji scenáristé takhle výborně rozepsali. Prožili jsme s ní mnoho nezapomenutelných natáčení. To první, kdy ji Heluš přejela kamionem, se točilo v pětatřiceti stupních ve stínu, to dnešní, poslední, kdy točíme umírání, provází desetistupňové mrazy. S Valérií jsme v extrémních podmínkách začali i končíme, přijde mi to symbolické. Dnešní natáčení bylo sice smutné, ale i krásné. Jsem za něj rád. Ukáže se, že Bobo a Heluš nejsou jenom s prominutím svině, ale že je něco dokáže sebrat," svěřil se po natáčení herec Martin Zounar (49).

Související články

Další články