Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

VIDEO: Skutečný příběh Benjamina Buttona. Tento čtyřletý kluk je uvězněný v těle starce!

Před čtyřmi lety se v Bangladéši ve městě Magura narodil chlapec jménem Bayezid Hossain, který trpí vzácnou a nevyléčitelnou nemocí zvanou progerie. Chlapec vypadá jako osmdesátiletý stařík a trpí všemi chorobami, které postihují seniory. Příběh malého Bayezida tak připomíná slavný film Podivuhodný příběh Benjamina Buttona s Bradem Pittem v hlavní roli.

Bayezid Hossain (4) z Bangladéše se narodil se vzácným a nevyléčitelným onemocněním progerie. Tato nemoc způsobuje osmkrát rychlejší stárnutí těla.

Dítě tak ve čtyřech letech vypadá na osmdesátiletého staříka, který trpí otoky obličeje, povislou kůží, bolestí kloubů a obtížemi s močením. Zuby jsou v jeho dětském věku nepoužitelné a kompletně rozbité.

Mladý Bayezid je ve skutečnosti nadmíru inteligentní dítě, jelikož tato nemoc nijak nepoškozuje mozek ani jeho funkce. Chlapec však nesmí navštěvovat místní školu, protože se ho všechny děti bojí a dospělí lidé z okolí vesnice se od něj distancují.

Toto těžké onemocnění bylo již v minulosti popsáno v povídce spisovatele F. S. Fitzgeralda jako Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Na základě tohoto knižního dramatu byl v roce 2008 v USA natočen film, kde hlavní roli takto nemocného muže ztvárnil herec Brad Pitt.

Mohlo by vás zajímat

Další články