Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Video: Seznamte se se zásadní revolucí v oblečení! Tričko přímo ze spreje

Španělský módní návrhář Manel Torres je člověk, který stojí za zásadní revolucí současné módy. Vymyslel totiž oblečení, které si na sebe prostě nasprejujete z plechovky.

Takové oblečení navíc rozhodně není jen na jedno použití. Jakmile na vás zaschne, dá se zase normálně sundat a dokonce i vyprat a použít znovu. A hlavně se vám už nestane, že by vám nepadlo, protože se vytvaruje přímo podle vašeho těla.

Je fascinující, že s první verzí tohoto vynálezu přišel Manel Torres už v roce 2000, když chtěl vymyslet způsob, jak vytvářet své módní návrhy rychleji. Oblečení ve spreji nevymyslel sám, protože se v chemii zase tolik nevyznal. Na pomoc si přizval vědce z London Imperial College a ti po letech výzkumu a testování přišli s finálním výrobkem.

Sprej obsahuje miniaturní částice vláken smíchané s rozpouštědlem, které umožňuje, aby bylo vlákno aplikovatelné z natlakované nádoby. Dále obsahuje polymery, které vlákna vážou k sobě, aby se posléze nerozpadla. Struktura se pak může lišit podle toho, které vlákno je použito (vlna, akryl, plátno a podobně).

Když je nasprejované oblečení aplikováno na tělo, je velice studené, ale velmi rychle ztvrdne, a navíc je takové oblečení aplikovatelné i na chlupaté lidi. Na chlupech neulpívá.

Možná se tedy za pár let stane, že půjdete do obchodu s oblečením a budou tam jenom plechovky se sprejem.

Související články

Další články