Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Video s opilým bezdomovcem, který profesionálně hraje na klavír, je prý fake, Pražané, kteří ho znají, tvrdí něco jiného!

Projekt kavárníka Ondřeje Kobzy, který nechal po Praze instalovat klavír, na nějž si mohou kolemjdoucí zahrát, se stal natolik populární, že se kolemjdoucím mnohokrát poštěstí slyšet hrát neuvěřitelně talentované lidi.

Nedávno na internetu zabodovalo video dopravního policisty, který hrál u filozofické fakulty na Palachově náměstí. Teď veřejnost žasne nad výkonem opilce, který zasedl za tentýž klavír. Student konzervatoře Jiří Trtík, který je autorem videa, prý bezdomovci dal dvacetikorunu a požádal ho, jestli by zahrál. Video, kde opilec vystřihl ze Smetanovy symfonie Má vlast pasáž Vltava, se stalo dalším internetovým trhákem, jenže o jeho pravosti někteří diskutující pochybují. „Je možné, aby bezdomovec měl tak čisté nehty?“ podivují se někteří.

Jenže ušmudlaný týpek bez domova má svou identitu. Jedná se prý o Jiřího Hradila, kterému se říká George. „Tohohle chlapíka znám z Letný, kde hraje na kytaru za pivo a cigaretu, občas i za klobásu a nebo suchej chleba. Tvrdil, že tak, jak to má v životě zařízené, mu to vyhovuje. Hlavně když má na chlast a na cigára,“ píše jeden z diskutujících na kanále YouTube.

„Jednou jsem hrál ve Františkánské zahradě Revoluční etudu na klavír a on za mnou přišel s kytarou. Představil se mi jako George. Hráli jsme spolu I Can't Help Falling In Love With You od Elvise. Potom mi vyprávěl, že studoval konzervatoř a potom dělal leteckého mechanika v Afghánistánu. Později jsem se bavil s někým, kdo s ním také mluvil, a tomu prý vyprávěl něco úplně jiného (takže kromě muzikanta i pohádkář…). Potom začal žebrat a být nepříjemný, tak jsem ho radši pustil ke klavíru a odešel. Co se jeho hraní týče, není to nic světoborného, ale kdyby hrál v rytmu, klidně bych mu i tu konzervatoř uvěřil,“ svěřil se další člen diskuze.

Související články

Další články