Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

VIDEO: Rodiče prosí o pomoc. Jejich syn (11) se pomalu mění v kámen

Každý rodič má strach o svoje dítě. To, co prožívají rodiče jedenáctiletého chlapce Rameshe Darji, si dokáže představit jen málokdo. Jejich syn totiž trpí velmi vzácnou nemocí, kvůli které se pomalu mění v kámen.

Když se Ramesh narodil, byl úplně normální miminko. Nebyl nemocný a usmíval se na svět. Jenže o pár týdnů později čekal rodiče šok. Chlapci se začala loupat kůže a jeho rodiče si nejdřív mysleli, že to přece nemůže být nic vážného. Jenže se to zhoršovalo.

Na těle se mu tvořily tmavé šupiny a Ramesh měl velké bolesti. Nemoc ho doslova pohřbívá zaživa. Nemůže už ani chodit a mluvit. Rodiče jsou bezmocní, jejich syn je nešťastný. Navíc se ho všichni jeho vrstevníci bojí. Je tak pořád jen sám s rodiči, protože se s ním nikdo nechce kamarádit. Teď jim ale přece jen svitla nějaká naděje.

Za jejich syna se totiž postavila zpěvačka Joss Stone z Británie, která shání peníze na chlapcovu léčbu, která je hodně drahá a rodiče by ji nezaplatili. Rodině věnuje celý výtěžek z koncertu v Káthmándú a za chlapcem se dokonce přijela i podívat a obdarovala ho spoustou dárků.

Ramesh už se konečně dostal nemocnice, kde se mu lékaři pokusí odstranit šupiny z jeho kůže a vyléčit ho. Chlapci je ale pořád zle a ještě ho čeká dlouhá a bolestivá cesta. Pokud bude úspěšná a chlapec se uzdraví, bude se muset naučit znovu chodit.

Související články

Další články