Ohavný čin podezřelého Sayfulla Saipova (29) z Uzbekistánu má celkem 8 obětí a 11 zraněných. Mezi mrtvými je i pětice kamarádů z Argentiny. Ta se v době útoku teroristy Islámského státu projížděla na kolech po Manhattanu kolem řeky Hudson.

Zdá se, že navštívit New York bylo jejich velkým snem. Jen sekundy předtím, než je Sajpov usmrtil dodávkou, se natáčeli. Na videu se smějí a je znát, že mají upřímnou radost. Celkem jich do města přicestovalo deset, aby tam oslavili školní setkání po letech.

Rukou teroristy Sajpova zemřeli Ariel Erlij, Hernán Mendoza, Diego Angelini, Alejandro Pagnucco a Hernán Ferruchi Read. Šestý z desítky přátel bojuje v nemocnici o život. „Jeli kolem řeky Hudson, když v tom uslyšeli křik. Za pár vteřin do nich narazil kamion. Muselo to být příšerné. Všude těla, pláč a lidé snažící se o úprk,“ řekl argentinský konzul v New Yorku Mateo Estreme.

Přeživší Argentinci jsou prý v naprostém šoku. Stále nemohou uvěřit té tragické události, která se jejich blízkým stala.

„Přijeli jako miliony lidí, kteří chtějí vidět památky a užít si nejlepší město na světě,“ vyjádřil se pro média federální vyšetřovatel Joon H. Kim. Pokud se vina podezřelého prokáže, čeká ho podle Kima náležitý trest.