Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

VIDEO: Pustil si polku a šel zabíjet muslimy! Takhle bílý radikál spustil krvavá jatka

+ Dalších 15 fotografií
Novozélandským městem Christchurch otřásl teroristický útok. Ten mají na svědomí 3 muži a jedna žena, útočníky policie zadržela. Jeden z nich byl identifikován jako osmadvacetiletý Brenton Tarrant. Ten celou hrůzu vysílal živě na internetu a ačkoliv se policie chtěla postarat, aby video už nikdo neviděl, to se teď šíří internetem. Jak vypadal masakr minutu po minutě?

Brenton Tarrant zanechal před masakrem manifest o 74 stránkách, ve kterém vysvětluje, co ho k útoku vedlo. Nadále také přiznal, že byl inspirován norským masovým vrahem Andersem Breivikem, kterého velmi obdivuje. Na děsivém videu, které koluje po sociálních sítích, je vidět jak se masakr odehrál.

Vrah se při řízení k místu činu nechal doprovázet jihoslovanskou lidovou hudbou. Když dorazil k mešitě, v klidu vystoupil z auta a otevřel kufr, který byl plný zbraní a výbušnin. Z něj si bere pušku s krátkou hlavní a poloautomatickou vojenskou útočnou pušku.

U vstupu do areálu mine dvojici osob, kterou ignoruje. Míří přímo do mešity a hned u vchodu zastřelí prvního člověka. Jakmile mu dojde zásobník v první zbrani, bere do ruky automatickou pušku. Pokračuje dál do chodby, kde před ním další oběť prchá. Jakmile vyprázdní i tento zásobník, pokračuje do hlavní místnosti s útočnou puškou a střílí na všechny strany.

Záznam ukazuje i zoufalého muže, který se kolem zabijáka snaží proběhnout a zachránit si život v momentě, kdy si vrah mění zásobník. Brenton Tarrant muže z bezprostřední blízkosti střelí hned několikrát. Střílí i do mrtvých, aby se ujistil, že nikdo z nich nebude mít nejmenší šanci přežít. Pak vyjde z mešity ven.

Střílet nepřestává ani na chodníku před mešitou, snaží se zabít osoby, které z mešity uprchly a pokusily se zachránit si život. Pak nasedne do auta, odkud pokračuje ve střelbě a jede k dalšímu komplexu, kde začne po lidech pálit už na chodníku před mešitou.

Pokud jste na Novém Zélandu, ozvěte se nám.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy