Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO: Povstání Slováků proti mafiánskému státu! Kvůli vraždě novináře zaplavila Bratislavu naštvaná veřejnost

+ Dalších 36 fotografií
Lidé na Slovensku ale i v některých českých městech vyšli do ulic. Smrt novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) veřejnosti rozhodně není lhostejná. Největší pochod se konal v Bratislavě, sešlo se tam 25 000 lidí. Protestovalo se ale také Brně, kde se sešla tisícovka lidí. Smrt Jána Kuciaka uctili také lidé v Praze před slovenskou ambasádou.

V bratislavských ulicích dnes protestovalo asi 25 tisíc lidí, kteří ucpali centrum hlavního města. Pochodu se zúčastnili obyčejní lidé všech věkových kategorii, novináři i tváře slovenského šoubyznysu.

„Společně musíme vyjádřit úctu dvěma mladým lidem, nemá to být o politice, ale o vzpomínce. Vzdejme jim úctu minutou ticha,“ promluvil k davu prezident Slovenské republiky Andrej Kiska. V ruce držel svíčku.

K davu promluvil i novinář z Paříže Christophe Deloire, který je také ředitelem organizace Reportéři bez hranic: „Investigativní žurnalistika je v ohrožení. Musíme vyhlásit stav pohotovosti v Evropě. Potřebujeme lídry, kteří brání legitimitu novinářů.“

Vzpomínkový pochod byl oficiálně ukončený v 18:30. Ale lidé z davu dále skandovali hesla proti vládě Roberta Fica. Napjatá byla situace před Úřadem vlády SR.

Lidé nesli hesla jako „Nezapomeneme“, Kulkou pravdu nezabiješ" anebo „Nebudeme mlčet“. Další lidé volali, že nechtějí mafiánský stát.

Několik desítek lidí se sešlo také v Luxemburku, Londýně, Edinburghu, Paříži, Haagu, Berlíně, Vancouveru, Hongkongu a Dubaji.

Související články

Další články