Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

VIDEO: Policista sejmul teroristu chvíli před tím, než se odpálil na letišti v Istanbulu. Podle všech je teď hrdina!

Na Atatürkově letišti v Istanbulu zemřelo 36 lidí.
Zdroj: Twitter
+ Dalších 6 fotografií
Atatürkovým letištěm v Istanbulu otřásly v úterý večer tři výbuchy. Minimálně 36 lidí je mrtvých a dalších 150 zraněných. Mezi oběťmi by neměli být žádní Češi. Našel se ale i policista hrdina, který se snažil teroristy zastavit. Kdyby nebylo jeho, bylo by nejspíš obětí ještě víc.

Sebevražední atentátníci se nejdříve prostříleli do haly a pak se odpálili. Našel se ale i policista hrdina, který chtěl zachránit nevinné lidi, do kterých teroristé stříleli před tím, než se rozhodli odpálit. A tak neváhal a teroristu se snažil zpacifikovat. Střelil ho, ale když se k němu přiblížil, zjistil, že pořád žije a chystá se odpálit bombu, kterou měl připevněnou na těle. A tak se dal na útěk. Vše zachytila bezpečnostní kamera na letišti.

Muž riskoval svůj vlastní život, aby zachránil nevinné lidi. Kdyby nebylo jeho, bylo by nejspíš obětí ještě víc. Jestli policista přežil, se zatím neví. Útočit měli tři sebevražední atentátníci, k útoku se zatím nikdo nepřihlásil. S největší pravděpodobností jde o Islámský stát. Úřady po incidentu zrušily všechny odlety a cestující z letiště nechaly rozvézt do hotelů. Část příletů byla odkloněna na další istanbulské letiště. Česká konzulka v Istanbulu Nora Jorkovičová potvrdila, že mezi oběťmi nejsou žádní Češi. Krátce po teroristických útocích přistálo na Atatürkově letišti letadlo společnosti Turkish Airlines z Prahy.

Související články

Další články