Podnikatel Radim Jančura drsně zaútočil na ministra vnitra Chovance, když nechal zveřejnit jeho telefonní číslo na svých žlutých autobusech. Ministra Chovance pak kvůli Jančurovi mohl otravovat každý, kdo viděl jeho telefonní číslo.

Není hezké veřejně sdělovat soukromá čísla, když s tím dotyčná osoba nesouhlasí. Což je přesně případ Milana Chovance, který Jančurovi souhlas opravdu nedal.

Majitel společnosti RegioJet Jančura pak tento kontroverzní počin zdůvodnil tak, že jen podporuje Roberta Šlachtu, který nedávno odešel od policie, protože se mu nelíbilo, že ministr vnitra a policejní ředitel slučují dva útvary.

V této souvislosti web reflex.cz připomíná, kdo je Radim Jančura. Je to člověk, který si rád potřese rukou s náckem Kotlebou. Předseda slovenské radikální strany pomáhal Jančurovi na Slovensku s podnikáním – spolu slavnostně otevírali linku Banská Bystrica – Nitra – Bratislava.

Jančura ale dnes tvrdí, že Kotleba je speciální druh nácka. Co říká o snímku, kde si třese rukou s Kotlebou? „To je práce pana Chovance a spol. Dokonce udělali i nějaký facebookový profil proti mně – vyzývali, aby mi všichni psali na mobil, a byla u toho tato fotka. Ale každý, kdo je Slovák nebo trochu zná slovenské poměry, ví, co ta fotka znamená. On není úplně běžný fašista, protože byl zvolen lidem,“ uvedl pro aktualne.cz Jančura.